Historia i dzień dzisiejszy animacji, zapowiedzi, wielcy twórcy.
Blog > Komentarze do wpisu

Rebelka

Wróciłem niedawno z krótkiego wakacyjnego pobytu w Czechach. Naprawdę było pięknie. W tym kraju mógłbym zamieszkać. Pasuje mi mentalność Czechów, zauroczyła mnie ich stolica, niemal zakochałem się w sklepikach pełnych marionetek w pobliżu Mostu Karola. Ale to wszystko tak na marginesie.
W trakcie mojego pobytu Praga zaklejona była plakatami i banerami reklamowymi najnowszej animacji Pixara ”Brave”. Z przystanków, mostów i sklepów spoglądała uśmiechnięta rudowłosa księżniczka z łukiem gotowym do oddania strzału.
Moją uwagę najbardziej przyciągnęła czeska wersja tytułu - ”Rebelka”. Od tej chwili nie było już ”Meridy walecznej”, a wyłącznie ”Rebelka.” Ten tytuł oddaje ducha filmu, oddaje naturę głównej bohaterki, która ma dość podążania utartymi przez lata ścieżkami i wybiera własną drogę. Tak, Rebelka.
Postanowiłem zrobić przegląd tytułów tego filmu w różnych krajach. I co się okazuje? Bułgarzy mają ”Храбро сърце”, Niemcy ”Merida – Legende der Highlands”, Włosi - ”Ribelle - The Brave”, Rosjanie oglądają ”Храбрая сердцем”, Szwedzi mają ”Modig”, ukraińska wersja to ”Відважна”, a francuska - ”Rebelle”.
I jak Wam się te tytuły podobają? Dla mnie to już zawsze będzie ”Rebelka”. Zapraszam do kin na tą niezwykłą bajkę.
A niebawem konkurs z biletami na tę bajkę. Bądźcie czujni...


wtorek, 21 sierpnia 2012, swiat-bajki

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
O autorze: Nazywam się Piotr Płatek. Jestem dziennikarzem sportowym Gazety Wyborczej. Mam dwie pasje - podróże po Afryce oraz kino animowane. To ostatnie hobby dzielę z moim synem, 5-letnim Mateuszem.